Her alanda doğru çözümler..

Deneyimlerimiz sizin rehberiniz olsun..

Deneyimlerimiz sizin rehberiniz olsun..

Hakkımızda

1999 yılında Av. Murat ALTINDERE tarafından kurulan Altındere Hukuk & Danışmanlık Bürosu, Türkiye'nin önde gelen şirketlerine uluslararası işletmelere, Banka ve Finans kuruluşlarına; Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Aile Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Vergi Hukuku, İş Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Deniz Hukuku, Sözleşmeler, Şirket Hisse Devirleri ve Birleşmeleri alanında uzman avukat ve danışman ekibiyle hizmet vermektedir.

Devamını Gör
Misyonumuz

Altındere, sağladığı hukuki hizmeti gerek ulusal gerekse uluslararası ihtiyaçların karşılanması ve kalite sürekliliğinin sağlanması için ulusal ve uluslararası hukuki ve finansal gelişmeleri yakından takip etmekte; böylece yalnızca var olan sorunlara çözüm üretmek dışında, sorunları ortaya çıkmadan engellemeyi hedefler. Müvekkillerin hukuki sorunlarını benimser ve sonuç odaklı yaklaşımla vekalet ilişkisini yürütür.

Devamını Gör
Vizyonumuz

Altındere, farklı hukuk alanlarında uzmanlaşmış bir danışman kadrosuna ve dünya dinamizmini yansıtan güçlü bir müvekkil ağına sahiptir. Temel yol gösterici ilkelerimiz evrensel ve ulusal ahlâki değerler ile avukatlık mesleğinin bağımsızlığı ve bilim ile ayrılmaz niteliğidir.

Devamını Gör

Avukatlarımız

Avukat Tema

Av. Murat ALTINDERE

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Yaprak BİRDEN TANRIKULU

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Kumru Selin ÇELİK

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Elif ALBAYRAK

Profili Gör

Faaliyet Alanlarımız

Ticaret Hukuku

Şirketler Hukuku

Türk ve yabancı sermayeli şirket kuruluşları ve buna bağlı olarak her alanda ortaklık sözleşmelerinin tanzimi ve söz konusu şirketlere hukuki alanda danışmanlık hizmeti verilmesi Altındere Hukuk Bürosu’nun esaslı konularından birini oluşturmaktadır.

Ceza Hukuku

Ceza hukuku, suç adı verilen insan davranışının yapısını inceleyen ve buna özgü yaptırımlar öngören hukuk dalıdır. Görüldüğü gibi, ceza hukukunun iki temel unsuru suç ve yaptırımdır.

İcra ve İflas Hukuku

Ticari hayatta, ticari işlemlerden kaynaklanan alacakların tahsili ve bunun yanı sıra şirketlerin ekonomik zorluğa düşerek konkordato veya iflas gibi hukuksal müesseselere başvurmaları sık rastlanan hukuki konulardan biridir.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

Fikri ve Sınaî Haklar Hukuku konusunda uzman olan Altındere Patent ve Danışmanlık Limited Şirketi avukatları, fikri ve sınaî haklar hususunda müvekkillerine en küçük ayrıntıda bile yardımcı olur ve gerekli durumlarda Altındere Hukuk Bürosu avukatları ile birlikte çalışır.

Dış Ticaret ve Gümrük Hukuku

Genel olarak mal alım-satımı şeklinde tanımlanan “ticaret”in temeli, ilkel toplumlara kadar uzanmaktadır ve insanlık tarihindeki ilk şekli “takas” olarak ortaya çıkmıştır. Paranın henüz icat edilmediği dönemlerde, ticaret, mala/ürüne/hizmete karşı, mal/ürün/hizmet şeklinde yapılmıştır.

Bankacılık ve Finans Hukuku

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku