Her alanda doğru çözümler..

Deneyimlerimiz sizin rehberiniz olsun..

Deneyimlerimiz sizin rehberiniz olsun..

Hakkımızda

Av. Murat ALTINDERE tarafından 1999 yılında ilk olarak İstanbul’da kurulan Altındere Hukuk Bürosu, Ulusal ve uluslararası alanlarda faaliyet gösteren Şirket ve Şahıslara, Banka ve Finans kuruluşlarına; Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İcra ve İ?as Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Vergi Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul ve Kira Hukuku, Aile Hukuku alanlarında uzman avukat ve danışmanlarıyla hizmet vermektedir.

Devamını Gör
Misyonumuz

Başarı, Objektiflik, Verimlilik ve Hesap Verebilirlik; temel ilkeleridir.

Devamını Gör
Vizyonumuz

20 yılı aşan deneyimi ile kurumsallaşmayı başararak tanınan, güvenilir ve prestijli bir hukuk/danışmanlık bürosu haline gelen Altındere Hukuk & Danışmanlık Bürosu’nun en önemli gayesi, etkin ve başarılı sonuçlar alarak müvekkillerinin hukuki haklarını en iyi şekilde korumak ve temsil etmektir.

Devamını Gör

Avukatlarımız

Avukat Tema

Av. Murat ALTINDERE

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Yaprak BİRDEN TANRIKULU

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Menekşe İlhan TIĞ KÖKEN

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Kumru Selin ÇELİK

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Merve TÜRKEKUL

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Songül KURNAZ

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Müjde YAĞMUR

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Gamze ASLAN CENEVİZ

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Aybüke DEMİRCİOĞLU

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Esragül BİÇER

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Gizem İMİŞÇİ

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Furkan Fatih SAKÇAK

Profili Gör
Avukat Tema

Av. İsmail Mert ŞANLI

Profili Gör
Avukat Tema

Av. Özlem ERAT

Profili Gör

Faaliyet Alanlarımız

Ticaret Hukuku

Büromuz, ticari şirketlerin karşılaşabileceği hukuki sorunların önüne geçebilmek için gerekli danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır. Şirketlerin geçmişteki Aile Şirketi geleneğinden günümüzde daha kurumsal ve ortaklı yapıya bürünmesi nedeniyle şirket içi ortaklık sözleşmeleri, şirket ana sözleşmeleri, hissedarların hak ve yükümlülükleri konusundaki, şirket hisselerinin devir süreçlerinin yürütümü ve sonuçlandırılması ve yine belli dönemlerde yapılmakta olan şirketlerin Genel Kurul Toplantılarının hazırlık ve yapılma süreçleri gibi alanlarda uzman kadrosuyla çözüm ve destek sunar.

Şirketler Hukuku

Türk ve yabancı sermayeli şirket kuruluşları ve buna bağlı olarak her alanda ortaklık sözleşmelerinin tanzimi ve söz konusu şirketlere hukuki alanda danışmanlık hizmeti verilmesi Altındere Hukuk Bürosu’nun esaslı konularından birini oluşturmaktadır.

Ceza Hukuku

Ceza hukukunun konusu; devletin yapılmasını yasakladığı fiiller ve bunlara bağlanan yaptırımlardır. Yani diğer bir deyişle, söz konusu bu hukuk dalı, kanun koyucu tarafından suç olarak sayılan fiilleri tanımlayarak, bu fiillerin işlenmesi halinde işleyen kişiye uygulanacak cezaları düzenler.

İcra ve İflas Hukuku

Ticari hayatta, ticari işlemlerden kaynaklanan alacakların tahsili ve bunun yanı sıra şirketlerin ekonomik zorluğa düşerek konkordato veya iflas gibi hukuksal müesseselere başvurmaları sık rastlanan hukuki konulardan biridir.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

Fikri ve Sınaî Haklar Hukuku konusunda uzman olan Altındere Patent ve Danışmanlık Limited Şirketi avukatları, fikri ve sınaî haklar hususunda müvekkillerine en küçük ayrıntıda bile yardımcı olur ve gerekli durumlarda Altındere Hukuk Bürosu avukatları ile birlikte çalışır.

Dış Ticaret ve Gümrük Hukuku

Genel olarak mal alım-satımı şeklinde tanımlanan “ticaret”in temeli, ilkel toplumlara kadar uzanmaktadır ve insanlık tarihindeki ilk şekli “takas” olarak ortaya çıkmıştır. Paranın henüz icat edilmediği dönemlerde, ticaret, mala/ürüne/hizmete karşı, mal/ürün/hizmet şeklinde yapılmıştır.